Dzieci Gór u polskich przyjaciół

Od niedzieli 24 lipca do niedzieli 31 lipca trwa XIX Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR. Przez osiem dni w Nowym Sączu i w kilku innych miejscowościach występuje po sześć zespołów polskich i zagranicznych, w sumie ok. 500 młodych ludzi. Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla młodzieży przybyłej z odległych zakątków Świata znalazł się czas na odwiedziny u polskich przyjaciół.  Korczynę odwiedzili przedstawiciele dalekiej Indonezji, którzy poznawali naszą kulturę, zwyczaje. Młodzież z Indonezji niezwykle radośnie przywitała reprezentów naszej fundacji, którzy wraz z psami terapeutami: Neską Srebro Północy i Talishą Srebro Północy zaprezentowali program o szacunku do zwierząt poprzez prawidłową opiekę, miłość i sport ze zwierzętami. Radość i zachwyt gości był tym większy, że "śnieżne psy" rasy Siberian husky nie są widywane w klimacie tropikalnym panującym w ich kraju i była to dla nich jedyna okazja aby zobaczyć te niezwykłe psy na żywo oraz prezentację sportów, które można z nimi uprawiać.