Oryginalne wakacyjne spotkania.

Wspólnie z Panią Marią Witkowską dyrektor BRUK-BET Nieciecza nasza Fundacja miała możliwość przeprowadzić dwa cykle zajęć dla niecodziennych gości Ośrodka wypoczynkowego „Edyta” w Muszynie-Złockiem. W miesiącu lipcu na zaproszenie Pani Marii do Ośrodka na wakacyjny odpoczynek przybyły dzieci z polskich rodzin mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Jedną z atrakcji przygotowanych dla młodych gości były zajęcia promujące zdrowy styl życia. Na początku spotkania wykorzystując prezentację multimedialną dzieci poznały historię i pochodzenie psów rasy Siberian Husky oraz zostały zachęcone do uprawiania różnych sportów z psem. Po przerwie wszyscy już na zewnątrz mogli spotkać się z naszymi psami. W trakcie krótkiego programu dogoterapeutycznego dzieciaki mogły głaskać, karmić, próbować pielęgnacji psa, a nawet wydawać proste komendy. Oczywiście największą atrakcją spotkania były przejazdy psim zaprzęgiem z wykorzystaniem specjalnego wózka. Przejazdy odbywały się w super komfortowych warunkach. Sprzyjały temu odpowiednia temperatura (wieczorna chłodna bryza znad urukliwego potoku) odpowiednia dla psów oraz idealna nawierzchnia do jazdy (po prostu jeździliśmy po kostce BRUK-BET). Dzieciaki były zafascynowane! W połowie sierpnia z kolei przyjechaliśmy do OW „Edyta” aby zaiteresować swoim programem bardzo nietypowych gości. Był to chór oraz młodzi tancerze z dalekiej Litwy. Artyści przybyli do Polski na występy. Odpoczywając w Złockiem mogli uczestniczyć w naszych zajęciach. Program spotkania był bardzo podobny do tego, który realizowaliśmy dla dzieci z Ukrainy i Białorusi. Podczas zajęć szczególnie zwróciliśmy uwagę na bardzo ważną rolę tresury w wychowaniu psa. Wszyscy zainteresowani otrzymali podstawowe informacje jak poprawnie tresować-wychowywać psa. I tutaj zaprezentowaliśmy tresurę na zasadzie pozytywnych wzmocnień tzw. metodę klikerową. Na dowód tego, że „można” publiczność mogła obejrzeć popisy naszej Neski. Spotkanie zakończyły brawa od zachwyconych uczestników.