Projekt pt. "Innowacyjne warsztaty sportowo-rekreacyjne

z udziałem zwierząt - kontynuacja".

LIPIEC

Słoneczny i ciepły lipiec zainspirował nas do gier i zabaw z udziałem naszych zwierząt. Na zajęciach dogoterapii psy pochwaliły się seniorom swoimi grami logicznymi, ale i seniorzy zagrali w gry słowne. No cóż koty nie mogły być gorsze i też zaprezentowały swoje zdolności intelektualne :-)

SIERPIEŃ

W sierpniu seniorów odwiedzili wraz z psem dziwni goście... Zwierzeta, które bezbłędnie słuchają człowieka i prawidłowo reagują na komendy. No cóż w rzeczywistości zwierzęta nie są nieomylne, podobnie jak my ludzie i chyba jednak za to je kochamy. Te interaktywne zwierzaki spodobały się wprawdzie naszym uczestnikom zajęć, ale pomimo swej doskonałości nie zdołały zastapić naszych psów. Jak myślicie, dlaczego? Tak! Zgadza się nigdy nie są w stanie odwzajemnić naszego uczucia i przywiązania do nich !!! Koty też pokazały jak bardzo potrafią odwazemnić naszą miłość ;-)

WRZESIEŃ

Wrzesień upłynął nam na wspomnieniach z wakacji. Ogladaliśmy wspólnie fotografie i opowiadaliśmy wakacyjne historie i te teraźniejsze i te sprzed lat... Pojawiły się nawet wspomnienia wakacyjnych miłości ;-) Psy przywiozły też upominki znad morza czym sprawiły obdarowanym dużo radości. A koty? Postanowiły dokonac "wizytacji" w pokojach seniorów co wcale nie zmartwiło mieszkańców.

PAŹDZIERNIK

Zawitała do nas jesień pełna kolorów i uświadomiło nam to jak smutny byłby świat bez barw... Tak naprawdę sa one wszędzie i nawet nie zdajemy sobie sprawy jak dużo dla nas znaczą. Przy okazji nasi podopieczni dowiedzieli sie jak postrzegają barwy koty i psy. Nasze zajęcia były zatem barwne ;-) Psy przywiozły prezentacje i kolorową chustę, a koty postanowiły zachęcić seniorów do samodzielnego wykonania kolorowych kocich zabawek.

LISTOPAD

W listopadzie postanowiliśmy przygotować się do zimy. Jak zrobić to najlepiej? Nasze zwierzaki podpowiedziały nam, że trzeba zgromadzić zimowe zapasy, zadbać o ciepłe schronienie. Seniorzy opowiedzieli nam jak dawniej przygotowywano się do mrozów. Jednym ze sposobów było tłuściejsze jedzenie. Postanowiliśmy ten pomysł zrealizować i może nie tłusto, ale za to do syta nakarmiliśmy nasze psy i koty. Psy karmiliśmy nietypowo bo musiały odnaleźć smaczki na tzw. macie węchowej ;-)

GRUDZIEŃ

Grudzień dał nam okazję do leniuchowania zwanego relaksacją ;-) Staraliśmy odpocząć po ciężkich miesiącach roku 2016 i wraz z seniorami rozmawialiśmy jak można najlepiej się zrelaksować. Zwierzęta pomogły nam w tym doskonale służąc swoim przykładem. Na zakończenie projektu nie zabrakło miłych upominków oczywiście z "kocio-psim" akcentem ;-)