Zapraszamy do udziału w programach edukacyjnych

Fundacja zaprasza przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w programie edukacyjno-sportowym „Pies moim bezpiecznym przyjacielem" oraz "Życie aktywne=Życie zdrowe"
 
Zajęcia mają na celu edukację dzieci z zakresu bezpiecznego kontaktu z psem, rozpoznawania sygnałów zagrożenia ze strony psa oraz prawidłowej reakcji, a także promocję zdrowego stylu życia, zachęcenie do uprawiania sportów między innymi z psem.
 
Plan zajęć :

  1. Wprowadzenie - informacje wstępne.
  2. Prezentacja multimedialna „Pies moim bezpiecznym przyjacielem” lub "Życie aktywne=Życie zdrowe" - prezentacja w formie bardzo czytelnych slajdów pokazująca jak należy bezpiecznie bawić się z psem, opiekować czworonożnym przyjacielem oraz jak rozpoznać, że pies jest zagrożeniem i jak się zachować obliczu niebezpieczeństwa. Druga prezentacja zachęca dzieci do uprawiania sportu
  3. Elementy dogoterapii – zabawy edukacyjne, przełamujące lęk w stosunku do psów.
  4. Główna atrakcja – pokaz pracy PSIEGO ZAPRZĘGU (w zależności od warunków pogodowych sanki lub wózek zaprzęgowy), możliwość przewozu dzieci pod nadzorem opiekuna z pełną asekuracją i zabezpieczeniem. Przewozimy kilkoro dzieci tzn. jedna dziewczynka i jeden chłopiec z każdej klasy wyłonieni w drodze konkursu przeprowadzonego w trakcie zajęć. Przejazd zaprzęgu przebiega w wolnym, spacerowym tempie.

 
Realizujący zajęcia posiadają uprawnienia do prowadzenia DOGOTERAPII tj. metody wspomagającej terapię i rehabilitację(certyfikat 15,21/2009 „Canid” Centrum Kynologiczne w Krakowie) oraz Kurs pedagogiczny ukończony w Ośrodku Szkolenia Kursowego i Ustawicznego w Krakowie - Kurs zatwierdzony przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie - NKPU.II.IK.5721/2/09 Psy są odpowiednio wyszkolone(certyfikat 07/2009 „Canid” Centrum Kynologiczne), posiadają tytuł „PIES TERAPEUTA” i na co dzień pracują z osobami niepełnosprawnymi. Psy posiadają aktualne książeczki zdrowia, niezbędne szczepienia i badania weterynaryjne.
 
Terminy wizyty w placówce ustalamy telefonicznie: 608 490 337

programy edukacyjneprogramy edukacyjneprogramy edukacyjneprogramy edukacyjne

Nasi przyjaciele

Nasza fundacja wspierana jest przez

Serwis modowy Mybaze.com

Firma "Lemur Marketing" pomogła w promocji medialnej fundacji

Firma Filar przekazała nieodpłatnie fundacji meble biurowe

Firma "Badis" Sp. z o.o. z Warszawy przekazuje wysokiej jakości karmę dla psów pracujących w fundacji

Firma BRUK-BET podarowała fundacji kostkę brukową z przeznaczeniem na parking przed Centrum Dogoterapii oraz płytki chodnikowe do wyłożenia wybiegów i kojców dla psów

Sanie zaprzęgowe oraz materiały budowlane ufundował właściciel firmy T.I.M Tomasz Gorzkowicz wraz z rodziną.

tim

moszczenica.info e-lipinki rtvg

Copyright © 2010 Fundacja Husky team

Fundacja dogoterapeutyczna "Husky team", Korczyna 153, 38-340 Biecz, woj. małopolskie
Bank Spółdzielczy w Bieczu, Nr konta 84 8627 0001 2002 3009 2149 0001
KRS 0000299395, NIP 7382074827, REGON 120640560