Nasze psy

Neska Srebro Północy – suczka rasy Siberian husky, aktualnie z racji wieku (11 lat) jest u nas na zasłużonej emeryturze. Od czasu do czasu odwiedza jeszcze wraz z nami Domy Seniora, bo widzimy, że ciągle jeszcze sprawia jej to przyjemność.  Mimo swojego wieku Neska miewa chwile, podczas których jej zabawy przypominają szczenięce harce. Uwielbia bawić się zerwanym z drzewa jabłkiem, na które zawzięcie poluje, ale piłeczka jest dla niej obiektem bez znaczenia. Neska jest pełna radości i sił, a informacja o jej wieku zawsze spotyka się z niedowierzaniem i niech tak już zostanie :-) To dla nas najlepszy znak, że pomagała nam na miarę swoich sił i że nie nadużywaliśmy jej cierpliwości przez co może cieszyć się emeryturą.  Neska szkolona jest metodą klikerową (szkolenie i doskonalenie umiejętności trwa całe życie), ukończyła wraz ze swoim przewodnikiem kurs: „Przygotowanie psa do pracy w dogoterapii” w Centrum Kynologicznym CANID w Krakowie. Przewodnikiem Neski jest  Behawiorysta zwierząt towarzyszących  DipCABT(COAPE).

Neska uzyskała certyfikat "Psa Terapeuty" 18.11.2010r.

Acampin  Antarktis – pies rasy Siberian husky. Jego codzienne imię to "Kampuś kochany", bo głaski i przytulania to dla niego najlepsza nagroda. Drugą pasją Kampika jest śnieg i podczas pierwszych przymrozków napawa się oszronioną trawą całym swoim jestestwem :-) Ma wspaniały charakter, co czyni go najlepszym naszym pomocnikiem podczas zajęć dogoterapii. Dzięki dużej potrzebie kontaktu socjalnego świetnie nawiązuje relacje nawet z osobami, którym trudno jest je zaiinicjować. Kampik szkolony jest metodą klikerową, a jego przewodnikiem  jest  Behawiorysta zwierząt towarzyszących  DipCABT(COAPE).

 Kampik uzyskał certyfikat "Psa Terapeuty" 23.06.2011r.

Dita - suczka rasy Owczarek niemiecki jest przykładem psa tej rasy, który wcale nie musi być groźny. Razem z Ditą łamiemy stereotypy, wg których owczarek musi pilnować obejścia i gryźć nieproszonych gości. U nas wszyscy są mile witani, aczkolwiek Dita "po owczarkowemu" informuje nas  o przybyszach, nie ma w tym jednak cienia agresji :-) Dita lubi piłeczki, piłeczki i jeszcze raz piłeczki, dzieki czemu szkolenie jej to sama przyjemność.  Dita  szkolona jest metodą klikerową, a jej przewodnikiem  jest  Behawiorysta zwierząt towarzyszących  DipCABT(COAPE).

 Dita uzyskała certyfikat "Psa Terapeuty" 23.06.2011r.


Talisha Srebro Północy - suczka rasy Siberian husky. Na co dzień nazywana Talusią, uwielbia jeść, spać i przeganiać koty. Kolejność ulubionych zajęć nieprzypadkowa :-) Tala jest wspaniałym psem terapeutycznym, ma świetny charakter, zrównoważona, spokojna i bardzo cierpliwa. Oprócz tego często pomaga w rehabilitacji psów wykazujacych zaburzenia zachowania. Talisha  szkolona jest metodą klikerową, a jej przewodnikiem  jest  Behawiorysta zwierząt towarzyszących DipCABT(COAPE).

Tala uzyskała certyfikat "Psa Terapeuty"  31.05.2012r.

Nana - suczka wielorasowa. Pieszczotliwie nazywana Nulką, rozpromienia mroki dnia codziennego ;-) Niezwykle wylewna, radosna i nieskończenie poddana naszej woli. Jest typowym kundelkiem czyli ma wszystkie najlepsze cechy w jednym małym ciałku. Jak kocha to bezgranicznie, jak oszczekuje intruzów to nie na żarty ;-) Nana nie jest psem terapeutycznym ze względu na lękliwe usposobienie, ale pełni tę zaszczytną funkcję nieformalnie w zaciszu naszego rodzinnego domu. Odbiorcami jej terapeutycznych zdolności jest nasza najbliższa rodzina.


Gerda - suczka wielorasowa. Gerdę adoptowalismy ze schroniska gdy miała 16 lat. Spędziła w nim... 16 lat. Dlatego właśnie trafiła do nas, aby mieć prawdziwy, ciepły, kochajacy dom. Zamieniła schroniskowy, zimny boks na nasze ciepłe łóżeczko... Nie ona powinna być nam za to wdzięczna, to my jej dziękujemy za wspaniałe chwile jakie przy niej spędziliśmy, za zaufanie jakim nas mimo ciężkiego życia  obdarzyła, za radość w jej niewidomych już ze starości oczach, za dreptanie w środku nocy bez powodu... Za ostatnie merdanie ogonkiem w przeddzień smierci gdy nie mogła już chodzić i wynieśliśmy ją na trawkę... Gerda odeszła w wieku 20 lat i czeka na nas tam gdzie wszyscy podążamy...


Współpracują z nami: 

Alora - suczka rasy Golden Retriever wesoła, spokojna, posłuszna, lubi aportować i być w towarzystwie człowieka, łasa na pieszczoty. Bardzo chętnie uczestniczy w wyprawach turystycznych o każdej porze roku. Jak tylko nadarzy się okazja brodzi po kałużach i rowach. Uwielbia długie spacery i gonitwy po rozległych łąkach. Szybko zjednuje sobie serca dzieci i dorosłych. Posiada certyfikat Pasa terapeuty. Świetnie sprawdza się na zajęciach z osobami specjalnej troski. Przygotowana do zajęć przez przewodnika, który ukończył Kurs Instruktora Dogoterapii oraz szkolenie "Pies w służbie nauczyciela". Alora to najlepsza recepta na zły humor, stres i przygnębienie. Kiedy trzeba rozweseli, rozrusza, zmotywuje do pracy albo wyciszy i ukoi smutki nie tylko na zajęciach, ale również właścicieli. Alora jest szkolona metodą klikerową, a jej przewodnikiem jest Pani Jolanta Jaracz absolwentka kursu zawodowego dogoterapii "Green way" i olgofrenopedagog z wieloletnim doświadczeniem.

 Alora uzyskała certyfikat "Psa Terapeuty" 31.10.2014r.


Szinuka - sunia w typie rasy Syberian husky. Sisi na co dzień jest niezwykle spokojnym i łagodnym psem, który kocha przebywać w otoczeniu ludzi. Jest bardzo inteligentna i szybko się uczy, aczkolwiek miewa własne zdanie. Jej śliczne brązowe oczy wydają się wówczas mówić: "Szanuję Cię, ale czy nie uważasz, że mój pomysł na rozwiązanie tego problemu jest lepszy?"  Szini jak każdy pies północy kocha szaleństwa na śniegu, biegi przy rowerze, czy też długie spacery. Dużą przyjemność sprawiają jej zadania wymagające myślenia. Świetnie odnajduje się na torze przeszkód. Spokój i opanowanie sprawiają, że jest wspaniałą partnerką podczas zajęć dogoterapii.

Szinuka uzyskała certyfikat "Psa Terapeuty" 13.12.2015r.


Raya - sunia w typie rasy Syberian husky. Jest to pies z którym nie zaznasz nudy. Kochana za uśmiechnięty pyszczek, błysk w oczach, szalone spojrzenie wiecznie zapraszające do zabawy. Nie da zapomnieć o spacerze - oczywiście w trosce o formę właściciela.  Przypomni o sobie w każdej sytuacji. Uwielbiana zarówno przez dzieci jak i osoby starsze szczególnie za wygląd słodkiego misia, którego od razu ma się ochotę przytulać i rozpuszczać - z czego oczywiście chętnie korzysta. Raya jest w trakcie szkolenia. 

Raya pobiegła do Gerdy za tęczowy most :-(


Nasi przyjaciele

Nasza fundacja wspierana jest przez

Serwis modowy Mybaze.com

Nasze psy i koty żywi firma Josera

Baner Josera.pl

Naszą Fundację chroni Omega Group

Baner Omega Group

tim
Copyright © 2017 Fundacja Husky team

Fundacja Dogoterapeutyczna "Husky team", Korczyna 153, 38-340 Biecz, woj. małopolskie
Volkswagen Bank Polska S.A., Nr konta: 00 0000 0000 0000 0000 0000 0000
KRS 0000299395, NIP 7382074827, REGON 120640560