Projekt pt. Dogoterapia skuteczną formą wspierania aktywności społecznej osób starszych

 


Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.


Ogólne informacje o projekcie


 1. Projekt „Dogoterapia skuteczną formą wspierania aktywności społecznej osób starszych” jest realizowany pzez Fundację  Dogoterapeutyczną „Husky team” z siedzibą w Korczynie, nr domu 153, 38-340 Biecz.
 2. Projekt jest realizowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013 na zasadzie wspierania zadania publicznego.
 3. Celami projektu są:
  • wykształcenie prawidłowych postaw i zachowań społecznych oraz przełamanie lęku  w kontacie z ludźmi
   z różnych grup wiekowych;
  • rozwinięcie umiejętności wchodzenia w kontakty interpersonalne oraz umiejętność prowadzenia dialogu;
  • polepszenie sprawności ruchowej poprzez zwiększenie aktywności fizycznej i rekreacyjno-turystycznej.
 4. W ramach projektu zostanie przeprowadzony cykl zajęć dogoterapii  w 2 ośrodkach po 24h spotkania, w każdym z ośrodków i po 1 spotkaniu plenerowym w siedzibie fundacji.
 5. Projekt jest realizowany w okresie od 01 listopada 2012 r. do 31 maja 2013 r. na terenie województwa małopolskiego; Powiat Gorlice
 6. Udział w Projekcie jest bezpłatny.
 7. Kwota dofinansowania wspierania zadania publicznego na rok 2012 wyniosła 23 210 PLN, na rok 2013 - 21 500 PLN. Łączna kwota dofinansowania w ramach Programu ASOS wyniosła 44 710 PLN. 


Pobierz: Formularz zgłoszeniowy

Pobierz: Regulamin projektu


Aktualności

Listopad 2012

Dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej zajęcia dogoterapii były wielką niewiadomą. Nigdy nie brali udziału w spotkaniach ze zwierzętami dlatego trudno się dziwić, że mieli do nas wiele pytań. Staraliśmy się na wszystkie odpowiedzieć podczas prezentacji multimedialnej pt. "Pies moim bezpiecznym przyjacielem", a kiedy podopieczni DPS poznali nasze psy wszystkie obawy natychmiast minęły.


Fotorelacja z zajęć dogoterapii w miesiącu listopadzie.


 


Grudzień 2012

Podczas grudniowych zajęć dogoterapii uczestnicy projektu mogli poznać podstawowe potrzeby psów. Ciekawe ćwiczenia pomogły w rozpoznaniu przedmiotów należących do psa i zastosowaniu ich w praktyce. Okres przedświąteczny zainspirował nas do stworzenia "Psiej choinki", na której zawisły kolorowe kostki, piłeczki, kurczaki i psie smakołyki.


Fotorelacja z zajęć dogoterapii w miesiącu grudniu. Styczeń 2013 

       Mroźny styczeń zachęcił nas do zabaw ruchowych. Wprawdzie nie mogliśmy wyjść na dwór ze względu na stan zdrowia i wiek podopiecznych, ale mogliśmy się za to rozgrzać podczas zabawy karnawałowej, gry w siatkówkę czy też spacerów z psem.


Fotorelacja z zajęć dogoterapii w miesiącu styczniu. 

 


Luty 2013 

        "Idzie luty, obój dobre buty" mówi ludowe przysłowie. W tym roku mądrość ludowa znowu zatryunfowała. Śniegu nam nie brakowało, dlatego na zajęcia przywieźliśmy sanie zaprzęgowe. Uczestnicy zapoznali się z  uprzężą psów zaprzęgowych i całym sprzętem potrzebnym do uprawiania tego sportu. Mogli samodzielnie przygotować psy do zaprzęgu, a nawet "zakosztować" jazdy na saniach. W lutym uczestnicy zajęć mieli możliwość zagrać z psem w różnego rodzaju gry, a także obchodzili wspólnie z naszymi czworonogami Walentynki ;)


Fotorelacja z zajęć dogoterapii w miesiącu lutym. 

 

 


Marzec 2013

       W marcowe dni  poświęcilismy się studiowaniu  psich i naszych zmysłów. Poznawaliśmy zmysł wzroku poprzez warsztaty fotograficzne z psem pt. "Świat widziany oczyma psa". Zmysł smaku ćwiczyliśmy rozpoznając smaki różnych  produktów, a zmysł węchu wachajac i zgadując przeróżne zapachy. Słuch i dotyk również doskonaliliśmy bawiąc się w zgadywaniki. Psy dzielnie nam pomagały w naszych staraniach.


Fotorelacja z zajęć dogoterapii w miesiącu marcu. 

 

 


Kwiecień 2013

       Wraz z nadejściem wiosny nasze zajęcia coraz częściej odbywały się na zewnątrz budynku. Podopieczni po długiej i mroźnej zimie bardzo chętnie wybrali się na spacer z psem w poszukiwaniu wiosny. Wspólnie udało nam się "wywęszyć" pierwsze kwiaty. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej pomimo sędziwego wieku pokonywali wraz z psem tor przeszkód.


Fotorelacja z zajęć dogoterapii w miesiącu kwietniu. 


Maj 2013

       Majowe zajęcia na łonie przyrody okazały się doskonałym pomysłem. Podopieczni gorlickich DPSów byli zachwyceni otaczającą ich przyrodą i chętnie brali udział w zajęciach ruchowych z udziałem psów terapeutów pracujących w naszej fundacji. Seniorzy mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w: przejazdach psim zaprzęgiem, spacerach z psami, zawodach Agility. Podczas ucztowania przy posiłakach dowiezionych specjalnie na tę okazję przez jedną z bieckich restauracji uczestnicy pikniku popisywali się zdolnościami wokalnymi i umilali nam czas śpiewając piosenki biesiadne. Na zakończenie zabawy wszyscy seniorzy otrzymali pamiątkowe upominki: plecaki, czapeczki, koszulki polo, które mają zachęcać ich w przyszłości do aktywności fizycznej. 

 

Fotorelacja z zajęć dogoterapii w miesiącu maju. 


Nasi przyjaciele

Nasza fundacja wspierana jest przez

Serwis modowy Mybaze.com

Nasze psy i koty żywi firma Josera

Baner Josera.pl

Naszą Fundację chroni Omega Group

Baner Omega Group
Copyright © 2017 Fundacja Husky team

Fundacja Dogoterapeutyczna "Husky team", Korczyna 153, 38-340 Biecz, woj. małopolskie
Volkswagen Bank Polska S.A., Nr konta: 00 0000 0000 0000 0000 0000 0000
KRS 0000299395, NIP 7382074827, REGON 120640560