Pobierz Formularz zgłoszeniowy

   Pobierz Regulamin projektu


Aktualności


Sierpień 2014r.

 

Pierwsze zajęcia polegały na wzajemnym poznaniu się. Do każdego z uczestników podchodził pies i siadał przed nim. Podopieczny mówił wszystkim jak ma imię, mógł opowiedzieć o swoich zwierzętach itp. Osobom, które nie mówią pomagał opiekun. Następnie psa przedstawił behawiorysta, a on prezentował swoje umiejętności np. podawał  łapę, siadał itp. Zajęcia miały na celu  przełamanie lęku przed psem i ludźmi.

 

 

 

   

Wrzesień 2014r.

 

Na początku września planujemy wspólnie nasze przyszłe spotkania. Podopieczni mogą opowiedzieć jakie zajęcia najbardziej się im podobają, co chcieliby robić w przyszłości. Mogą tez narysować swoje oczekiwania na dużym kartonie. Prowadzący podpowiadają im co najbardziej lubią robić psy. Podczas drugich zajęć wykorzystujemy gry dla psa. Prowadzący tłumaczy uczestnikom jakie są ich zasady. Ważnym elementem zajęć jest informacja, że psy i inne zwierzęta również myślą, chociaż w inny sposób niż ludzie. Behawiorysta prowadzi pogadankę na ten temat. Uczestnicy najpierw wybierają grę, a później ukrywają smaczki pod wybranymi elementami gry, a pies ma za zadanie je odnaleźć. Zadaniem podopiecznych jest przypomnieć sobie  pod którym elementem ukryli swój  smaczek.  Podopieczni mogą też zagrać wspólnie w gry dla ludzi np. szachy, karty.

 

  

   

   


Październik 2014r.

 

Cykl zajęć, podczas których będziemy starali się połączyć zajęcia z psem z ekologią i szacunkiem do natury. W pierwszej Części zajęć wspólnie robimy zdrowa sałatę z owoców. Kluczem do sukcesu jest przekonanie czy nam i psu będzie ona smakować (psy rasy Siberian husky bardzo lubią owoce stąd pomysł na zajęcia). Podopieczni najpierw rozpoznają owoce, które mogą zostać użyte do wykonania sałatki, później z pomocą prowadzącego obierają i kroją je do miski.  Następnie decydują jakie jeszcze składniki powinni dodać aby sałatka była smaczna (cukier, jogurt, sok z cytryny itp.) Po skończonej pracy wszyscy degustujemy sałatkę. Największą przyjemność sprawia wszystkim pies, który zjada swoją porcję ze smakiem. W drugiej Części zajęć poznajemy zalety energii odnawialnej. W nawiązaniu do psów północy, które doskonale potrafią wykorzystywać swoją energie do ciągnięcia sań  oglądamy modelową mini instalację fotowoltaiczną. Uczestnicy mogą dokonać prostych połączeń instalacji,  w wyniku czego produkowany jest prąd ze światła słonecznego. Podłączamy do naszej instalacji lampkę nocną, radio i przekonujemy się, że można wykorzystać energię ze słońca.

 

   

   

   


Listopad 2014r. 

 

W trzeciej Części zajęć poznajemy zalety zajęć sportowych. Psy rasy Siberian husky są nazywane psami sportowcami nie bez przyczyny. Potrafią przebiec wiele kilometrów w niesprzyjających warunkach w dodatku ciągnąc ładunek na saniach. Aby móc tego dokonać muszą trenować. Dlatego my wraz z naszym „psim trenerem” ćwiczymy zwiększając wytrzymałość i kondycję fizyczną. Uczestnicy spotkania mogą pokazać psu ulubione ćwiczenie, a nawet zaprosic go do współpracy np. wykonanie skoku itp. W czwartej Części zajęć poznajemy zalety różnych napojów, które dodają nam energii do życia. Uczestnicy zajęć otrzymują pamiątkowe kubki, z których mogą napić się ulubionego napoju: woda mineralna, sok owocowy itp. Później prowadzimy pogadankę na temat znaczenia wody w naszym życiu i w życiu zwierząt. Uczestnicy mogą następnie nalać wody psu.

 

  

     

                        

 

 

 

 

  

 

 

 


 

 

 

Nasi przyjaciele

Nasza fundacja wspierana jest przez

Serwis modowy Mybaze.com

Nasze psy i koty żywi firma Josera

Baner Josera.pl

Naszą Fundację chroni Omega Group

Baner Omega Group





Copyright © 2017 Fundacja Husky team

Fundacja Dogoterapeutyczna "Husky team", Korczyna 153, 38-340 Biecz, woj. małopolskie
Volkswagen Bank Polska S.A., Nr konta: 00 0000 0000 0000 0000 0000 0000
KRS 0000299395, NIP 7382074827, REGON 120640560